Bodri Ferenc: Kernstok Károly és vendégei, látogatói Nyergesújfalun. Kernstok-füzetek 3. Tatabánya, 2000, Kernstok Károly Művészeti Alapítvány, 200 p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos.
Tanulmányok a magyar animációs filmről. Filmművészeti Könyvtár 49. Bp., 1975., Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum, Kiadói papírkötés, kiadói javított, kissé foltos, kissé kopott papír védőborítóban. Megjelent 300 példányban.
A gyermek. Fényképezte: Erdődi Mihály. Bp.,(1943),Danubia, 40 t. Erdődi Mihály (1899-?) fotóművész, fotóriporter fekete-fehér fotóival. Kiadói papírkötés, két lap laza, egy lapon szakadással, pár hiányzó lappal.
Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, többek közt Boromisza Tibor, Tihanyi Lajos, Ziffer Sándor, Patkó Károly, Czóbel Béla, Czigány Dezső, Kádár Béla, Perlrott Csaba Vilmos, Galimberti Sándor, Kmetty János, Jándi Dávid, Nagy Oszkár, Pittner Ol...
Sevcsik Jenő: A fényképezés. Elméleti és gyakorlati kézikönyv. Bp., 1943. Győző Andor. Fekete-fehér fotókkal, és két színes táblával illusztrált. Harmadik kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Feledy Gyulával kapcsolatos tétel, 3 db: Láncz Sándor: Feledy Gyula. Mai Magyar Művészet. [Bp.], 1983., Képzőművészeti. Kiadói papírkötés, 2 lap kijár.; Rajzok Babits Mihály verseihez. Feledy Gyula kiállítása. Miskolc, 1983, II. Rákóczi Ferenc Könyvtár.; Feledy Gyula alkalmazott grafikák. Katalógus. Miskolc, 1988., MSZMP B-A-Z M. Bizottsága.;
Hermann Vetters: Ephesos. Vorläufiger Grabungsbericht 1971. (Mit 11 Abbildungen im Text und 22 Tafeln:) Wien-Köln-Graz, 1972., Hermann Büöhlaus. Német nyelven. Fekete-fehér táblákkal. Benne Kasper Sándor egy írásának fénymásolatával. Kiadói papírkötés. Az ásatásokon egyik résztvevő, Kasper Sándor (?-1996) építészmérnök, műemlékes, várostervező, kutató által Rados Jenő (1895-1992) építész, építész...
M. Kir. Postatakarékpénztár árverési csarnokának Matyó-aukciója (Mezőkövesdi Drim matyógyűjtemény). Bp., 1937, Stádium. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és laza kötéssel.