Művészettörténeti tanulmányok. Szerk.: Dávid Katalin és Németh Lajos. Művészettörténeti Dokuemntációs Központ Évkönyve. 1959-60. Bp., 1961., Képzőművészeti Alap. Benne érdekes tanulmányokkal, közte: Zolnay László, a XIII-XIV. századi budai királyi palotáról, Kampis Antal: Trencsén megye tizenhét vára, ...stb. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 1060 példány.
Király Jenő: Filmelmélet. Kézirat. Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar. Bp., 1982, Tankönyvkiadó. 307 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. Megjelent 832 példányban.
A tekintet szintaxisa. Francois Molnar válogatott tanulmányai a kortárs művészet tükrében. szerk: Faludy Judit. Bp., 2011. MTA MKI. Kiadói papírkötésben ajándék CD melléklettel
Ferdinandy Mihály: Giotto. Ars Mundi sorozat II. köt. Bp., 1941, Officina, 50+(2)+32 p. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Félvászon-kötés, sérült, kissé foltos borítóval és gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel.
Raoul af Hällström: Siivekkäät jalat. Helsinki, 1945, Kustannusosakeyhtiö Kivi, 205 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Finn nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban (a védőborító fülrészén a kiadó Horthy Miklósról szóló könyvének hirdetésével). Számozott (54./300) példány.
2 db - A Műcsarnokban rendezett modern olasz művészeti kiállítás tárgymutatója. Bp., 1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. + Modern olasz szobrászat. Bp., 1971, Műcsarnok. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.