Farkas Zoltán: A biedermeier. Képmellékletekkel. Bp.,én., Singer és Wolfner. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Átkötött kissé kopott félvászon kötés.
Spineto, Natale: Szimbólumok az emberiség történetében. Ford.: Lukácsi Margit. Bp., 2003, Officina '96, 240 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Fehér Géza: Török miniatúrák a magyarországi hódoltság koráról. Bp., 1975, Magyar Helikon-Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vadas József: A konstruktőr. Kassák Lajos képzőművészeti munkássága. Bp.,1979, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kemény Mária: A Magyar Tudományos Akadémia palotája. Bp., 2015, Osiris Kiadó-MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont, 272 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Chevalier, Denys: Picasso. The Blue and Rose Periods. Vaduz, 1991, Bonfini Press. Gazdag képanyaggal, Pablo Picasso műveinek reprodukcióival illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, sérült kiadói papír védőborítóban.