A Magyar Tudományos Akadémia és a művészetek a XIX. században. Szerk:,Szabó Júlia, Majoros Valéria. Bp., 1992, MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Részben angol nyelven. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Kokas Ignác. Szerk.: Bereczky Lóránd, Horváth György. Bp., (1997), Magyar Festészetért Alapítvány. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Curt Moreck: Kultur- und Sittengeschichte der neuesten Zeit. Der Genussleben des modernen Menschen. Dresden,é.n.,Paul Aretz. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes erotikus képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
Garas Klára: Magyarországi festészet a XVIII. században. Magyarországi barokk festészet. II. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
Wehner Tibor: Wagner János. A művész, Wagner János által aláírt! Bp., 2020, Körmendi. 207 p. Wagner János műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált kötésben, jó állapotban.