3 db néprajzi könyv: Szabó László: Jászság; Bíró Friderika: Göcsej; Manga János: Palócföld. Bp., 1979-1988, Gondolat. Kiadói félvászon-/kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban.
Marosi Nagy Dénes 2 műve: A gazdasági nyilvántartás alapvetése. Bp., 1939., Centrum. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.; A gazdasági rend. Előtanulmány. Bp., 1932., Pallas. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval.
Kiss Lajos: A szegény ember élete. Bp.,(1939),Athenaeum, 283+1 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az 50-63. oldalak között fordítva, és visszafelé kötött lapokkal.
Végh József: A békési népnyelv népszótövei. Debreceni Tisza István Tudományegyetem Magyar Népnyelvkutató Intézetének Kiadványai. 26. sz. Debrecen, 1943., Magyar Népnyelvkutató Intézet, 155+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos gerinccel, ceruzás és néhol tollas jegyzetekkel.
Ethnographica et folkloristica carpathica 4. Műveltség és hagyomány. Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXII. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1985, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Német, angol, magyar nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kifakult de egyébként jó állapotban.