Oberfrank Ferenc, Rékai Jenő: Drágakövek. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó. 219+XVI p. Első kiadás. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4250 példányban.
Vertse Albert: Erdő-mező madarai. Ifj. Tildy Zoltán fekete-fehér fotóival. Bp.,1959, Mezőgazdasági Kiadó. harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, az elülső szennylap kissé foltos
Donogány Zakariás és Lipscher Sándor: Magyar orr- és gégegyógyászati bibliografia és repertorium 1903-ig. Budapest, 1906. Pesti Lloyd. [8] 59, IV p. A bibliográfia 360 szerzőtől sorol fel mintegy 1165 tanulmányt. Kiadói, sérült papírborítóban.
Simon József Sándor: A spekulatív természettudomány alapgondolatai mint az egységes érzetfilozófia rendszere. Bp., 1904., Athenaeum, XII+421 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapélekkel.
Vadász Elemér: Kőszénföldtani tanulmányok. M. Kir. Földtani Intézet Gyakorlati, Alkalmi és Népszerű Kiadványai. Bp., 1940,(Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi-ny.) Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, "Hivatalos Példány" bélyegzéssel. ifj. Noszky Jenő (1909-1970) geológus névbejegyzésével.
1916-1917 A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve. XXIV. köt. 1-5. füzet: Lambrecht Kálmán: A plotus genus a magyar neogénben.; Prinz Gyula: Eljegesedéstani adatok Belső-Ázsiából.; Jekelius Erich: A brassói hegyek mezozoós faunája., Ledenfrost Gyula: Magyarországi fosszilis siluridák.; Nopcsa Ferenc: Adatok az északalbán parti hegyláncok geológiájához. Bp., 1916-1917., Franklin, II+392+1+VIII p.+1...