Magyar Történeti Életrajzok, I. évf. 1-3. köt., egybekötve: Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 1. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),12+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldal...
Magyar Történeti Életrajzok, II. évf. 2-3. köt., egybekötve: Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (II. évf. 2. köt.) Bp., [1886.], Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1(címkép, Dörre Tivadar (1858-1932): Pázmány Péter rézmetszetű portréja) t. + 4+344 p.+13 (képtáblák) t.+10 (mellékletek) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközt...
Magyar Történeti Életrajzok, V. évf. 1-3. köt., egybekötve: Fraknói Vilmos: Erdődi Bakócz Tamás élete. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 1. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t.+220 p.+12 (képtáblák) t.+5 (hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.; Angyal Dávid: Késmárki Th...
Garay János: Az Árpádok. Történeti balladák-, legendák- s mondákban. Pest, 1848., Heckenast Gusztáv, XVI+216 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.
Komlós-keresztesi báró Fejérváry Géza táborszernagy, ...honvédelmi magyar királyi miniszternek a képviselőházban az 1884-1893. években az 1884. évben a honvédelmi ministerré történt kinevezése óta tartott beszédei. Bp., 1894, Pallas-ny., 604 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlap felső szélén hiánnyal, a 196. és 197. oldalakon kötési hibával.
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. [Bp.,1941., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda], 175 p.+XIII (statisztikai adatok) t. + 19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkével. Ritka!
Bencsik Gábor: Vármegyék Könyve. Milleniumi Körkép Magyarországról. Első és Második rész. Bp.,2008, Magyar Mercurius, 304; 336 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Moravek Endre: A felvidéki cseh uralom mérlege. Különlenyomat a Kincses Kalendárium 1932. évi XXXVI. évfolyamából. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1932,Budapesti Hírlap, 11 p.
Horthy Miklós. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1940., Stádium, 79+1 p.+4 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
Horváth Sándor: A M. Kir. Országos Levéltárnak az 1886 - 1907. években bemutatott czimeres nemeslevelek jegyzéke Bp., Szerző (Stephaneum Nyomda). 58 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ex librissel
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.