[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközt...
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken folttal, a térkép hiányzik.
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189 p.+ 20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Pest megye műemlékei II. kötet. Írták Aggyházy Mária, Bán Attila et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó, 602+1 p. + 5 (kihajtható táblák) t. Rendkívül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.