Budapest és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai II. Bp., 1933. Kiadói szakadt papírkötés, kopottas állapotban.
Sz. Weress Jolán: Ausztrália közelről. Heinrich Viktor levelei alapján. Bp., 1936, Centrum Rt. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, belül a gerincnél részben levált, címlap szakadt, ajándékozási sorokkal, kopottas állapotban.
1937 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., VIII+821+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, két kijár lappal.
Kazinczy Ferenc: Pestre. Töredék Kazinczy Ferenc pesti útleírásából. Írta: ezernyolcszázhuszonnyolcban. A képanyagot gyűjtötte és a magyarázó szöveget írta Rexa Dezső. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros, 72+6 p.+ 66 t. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült gerinccel és borítóval, 4 hiányzó táblával (XVIII, XXIII, LX, LXV.)
Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R.,(Wodianer F. és Fiai) Rt., 195 p. + 6 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti és egészoldalas fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált, festett egészvászon kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal, két hiányzó táblával.
Roma. Attraverso L'Italia. Illustrazione delle Regioni Italiane. Parte I-II. Prima Edizione. Milano, 1941-1942, Consociazione Turistica Italiana. I-II. kötet. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, átkötéskor az eredeti borító egy részét felhasználták, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Kiss György: A budapesti várospolitika. 1873-1944. Előszót írta: Pongrácz Kálmán. Bp., 1954, Jogi és Állami Könyv- és Folyóiratkiadó, 391 p. Néhány oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblával. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. Megjelent 3100 példányban.
Patrick Beghin, Brigitte Muller: Rouen. H.n., 1984, Jean-Pierre Gyss. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón a fóliázás sérült, az elülső szennylapon kisebb hiánnyal.