Tihany. Fotóalbum Gyökér László fekete-fehér fotóival. Passuth László előszavával. Bp., 1967, Kossuth-ny. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Simon József: Balatonszentgyörgyi képes krónika. Kiszling Mátyás fotóival. A nyitó oldalon Urbán Ferenc, valamint a könyvben Simon József rajzaival. Balatonszentgyörgy, 1978., Balatonszentgyörgy Község Közös Tanácsa, (Kaposvár, Somogy m. Nyomdaipari Vállalat.) Kiadói nyl-kötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 2000 példányban.
3 db - Dr. Zákonyi Ferenc: A balatoni üdülőkörzet természeti értékei + Szalai Imre: Balatonfüred + Illés István (szerk.): Tavunk, a Balaton. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
Halász, Zoltán-Hemző, Károly: Lake Balaton. A taste of Hungary. Bp.,1988,Corvina. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, receptekkel. Kiadói kartonált papírkötés.