5 000 Ft
28
Guerrieri Murano 1937: Boroskancsó hattyú motívummal. Kézzel festett kerámia, jelzett, koszos, kopásnyomokkal. m:26cm Giulio Guerrieri 1930-ban megalapítja a "Guerrieri Ceramics Murano" manufaktúrát, Murano szigetén. 1934-ben testvére Archimedes dekoratőr, hívta fel a figyelmét, hogy díszesebb kerámiát gyártson. Modern és hagyományos stílusban készült háztartási edényeket, bútor betéteket, díszpaneleket, rusztikus kerámiákat és ókori másolatokat gyártanak. 1937-ben Julius és Archimedes nevet kapja a manufaktúra. A háborús események nagyban lelassították a termelést. 1964-ben a gyárat bezárják.