Tűz Tamás: Égve felejtett álmok. Amerikai Magyar Írók. München, 1980., Herp. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. A szerző, Tűz Tamás (1916-1992) író által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Karinthy Frigyes: Betegek és bolondok. Elbeszélések. Bp.,1946,Új Idők (Singer és Wolfner.) A borító Filo munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító sérült, a könyvtest részben elvált a borítótól, pár lap kijár, megviselt állapotban. "Tiszeteletpéldány" bélyegzéssel.
József Attila válogatott versei. Barabás Tibor, Keszi Imre, Németh Andor válogatásában. Bp., é.n., Cserépfalvi (Forrás-ny.), 94+2 p. Kiadói kopott papírkötés, a gerincen kis szakadással.
John J. Kabay: Kabay János magyar feltaláló élete. Tiszavasvári,1992., Alkaloida Vegyészeti Gyár Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.
Ágner Lajos: Száz kinai vers Fordította, bevezette és magyarázta - - Bp. 1937. Bethlen Rt. 141 l. Kiadói színes, illusztrált papírkötésben, kissé kopott