Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 303

17575.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1895, Athenaeum, (4)+231+(1) p. + 20 t. (fénymetszetek). Kiadói szecessziós, dombornyomott, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
17576.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
13

Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Harminczöt magyar festőművész rajzaival. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 284 p. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói szecessziós, aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
17577.

Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Harminczöt magyar festőművész rajzaival. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 284 p. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói szecessziós, aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-k...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp., é.n., Béta, 412 p. + 14 t. (8 levélen, 2 melléklet kihajtható). Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
17578.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

17579.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Lawrence, T. E.: A bölcsesség hét pillére. 1-2. köt. Bp., 1935, Révai. Kiadói vászonkötésben II. kötet gerince jobban kopott.
17580.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

17581.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43

Presser Gábor: Presser könyve. I. köt. Bp., 2020., Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17582.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

17583.

Kapornaky Gyula 3 műve, valamint 2 könyv benne Kapornkay Gyula verseivel: Süssön a nap. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. Kiadói papírkötés.; Szerelmes dal a szülőföldről. Tájleiró versek az Őrségről. Szombathely, 1996., Pedagógiai Intézet. Kiadói papírkötés.; Ének az Őrségről. Szombathely, 1984., Vas m. Tanácsa V.B. Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, foltos borítóva...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

17584.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei, számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. 5 műmelléklettel és számos képpel. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer F. és Fiai, 1 t.+240 p.+ 5 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko Atanáz egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, egy lap sérült (238/239), az utolsó lap és a hátsó szennylap kijár.
17585.

Vörösmarty Album. A költő életrajza és válogatott versei, számos képpel és eredeti szövegillusztrációval. 5 műmelléklettel és számos képpel. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer F. és Fiai, 1 t.+240 p.+ 5 t. A lapok tetején szecessziós könyvillusztrációkkal. Nemes Mihály, Belloni László, és Homicsko Atanáz egészoldalas illusztrációival. Kiadói aranyozott, dombornyomott díszítésű egészvász...

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Kabos Ede (szerk.): Az Érdekes Újság dekameronja 10. Száz magyar író száz legjobb novellája. Bp., Légrády. Kiadói papírkötés, tékával, kopottas állapotban.
17586.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft