Emlékbeszéd Bajza József m. akad. rendes tag felett. Tartotta a M. Tud. Akadémia köz ülésében Toldy Ferencz titoknok. A M. Tud. Akadémia évkönyvei. Tizedik kötet. - VII. darab. Pest, 1862, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötés, ex libris-szel.
Szomory Dezső: Horeb tanár úr. Kőbányai János utószavával. Szomory Dezső művei I. köt. Bp., 2007., Múlt és Jövő. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés
Fedor, Dietl: Világjáró művészek. Bp., 1933, Arany János Irodalmi és Nyomdai Rt. 72. számozott példány. Szerző által aláírt! Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Vargha Kálmán: Álom, szecesszió, valóság. Tanulmányok a huszadik századi magyar prózaírókról. Elvek és Utak. Bp., 1973., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. A szerző, Vargha Kálmán (1925-1988) irodalomtörténész által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Harsányi Zoltán: Stíluselemzés. I. köt. A tanítás problémái. Bp.,1969., Tankönyvkiadó. Kiadói kissé kopott papírkötés. A szerző által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.