Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. 104 műmelléklettel. Ford.: Elek Artúr. Bp., 1945, Dante. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kiadói kissé szakadt, a gerincén kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban.
Pogány Ö. Gábor: Magyar festészet a XIX. században. Bp., 1973, Corvina. Számos illusztrációval. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói sérült papír védőborítóban, volt könyvtári példány, hullámos lapélekkel.
Magyar Nemzeti Múzeum. Szerk.: Fodor István, Cs. Lengyel Beatrix. Bp., 1992, Corvina. 184 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
Egri Mária: Vilhelm Károly. Bp, 1997, Tisza Nyomda Kft. A művész, Vilhelm (Wilhelm) Károly (1943-2011) által aláírt! Fekete-fehér és színes fotókkal, reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben.
Szűcs Árpád: A magyarok bejövetele. Feszty Árpád körképe. Bp., [1989], Háttér Kft. A körkép kihajtható, Az eredeti facsimile kiadás reprintje. Gazdagon díszített műbőr kötésben, szép állapotban.
Moreck, Curt: KUltur- und Sittengeschichte der Neuesten Zeit. Die Käufliche Liebe bei den Kulturvölkern. Dresden, Paul Aretz. Kiadói egészvászon kötés, gerincbél szakadt, kopottas állapotban.