Livia Dragoi: Abodi Nagy Béla gyűjteményes kiállítása. Kolozsvár, 2004, Kolozs Megyei Tanács - Kolozsvári Erdélyi Szépművészeti Múzeum. 280 p. Magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Nagy Abodi Nagy Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Benvenuto Cellini mester élete, amiképpen ő maga megírta Firenzében. Ford.: Füsi József. Molnár C. Pál illusztrációival. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap. Második kiadás. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Jan Bialostocki: Régi és új a művészettörténetben. Művészet és elmélet. Szerk. és az előszót írta: Marosi Ernő. Bp., 1982., Corvina. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Callmayer Ferenc-Rojkó Ervin: Az én házam. Bp., 1977., Műszaki. 2. bővített kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, volt könyvtári példány, a címlapon bejelölésekkel.
Ceredi művésztelep. Art Colony Cered. 1996-2010. Szerk.: Fürjesi Csaba, Kun Cecília, Sánta László. Cered, 2011, Ars Longa Művészeti Egyesület-Ceredi Nemzetközi Művésztelep. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben,
Oláh Mátyás László: Antik pop. - - festőművész munkái. hn., én., Széphalom Könyvműhely. Wehner Tibor és Mélyi József írásaival. Oláh Mátyás László műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1. Biennale Berlin. Haus Ungarn. Revue d'Art N. 42. Paris 1994/1. Szerk.: Joseph Kádár, Judith Nem. Paris, 1994, Parisiens Hongrois, 52 p. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.