Tandori Dezső: Nagy gombfocikönyv. A Liverpool a vízivárosban! Szemethy Imre rajzaival. Bp., 1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, foltos borítóval, néhány kissé foltos, gyűrött lappal.
Kondás Jankó meg az aranyhajú leány. Szlovák népmesék Samo Czambel gyűjteményéből. Ford. és átdolgozta: Vércse Miklós. Bratislava/Pozsony-Bp.,1972,Mládé Letá-Móra. Színes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés.
Mese a lótuszvirágról. Indiai mesék. Vál. és ford.: Schäfferné Földvári Ilona. Bp.,1980,Móra. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
Szép Ernő: Édes. Egy gyermek históriája, aki nagyon szerette a cukorkát. Serdülő fiúknak, lányoknak írta: - -. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp.,1937,Dante, 164 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.
Verses állatmesék. Bera Károly festményeivel. H.n., 1996, Aquila. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lap kötés meglazult és apró foltokkal.