David P. Todd: Népszerű csillagászat. Ford.: Darvai Móric. Bp., 1901., Kir. M. Természettudományi Társulat. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés,márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Fülöp Zsigmond: Csodák az állatvilágban. Bp., én.,Népszava. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az utolsó két lapon szakadással, kis sérüléssel.
Judeich-Nitsche: Lehrbuch der Mitteleuropäischen Forstinsektenkunde Band II. Berlin, 1895, Verlagsbucchandlung Paul Parey. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
A természet világa sorozat 2 kötete, Az állat és élete I-II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, első előzéklapok nélkül
Telegdi Roth Károly: Magyarország geológiája. I. rész. A magyar föld és az azt környező területek hegyszerkezetének kialakulása. Tudományos Gyűjtemény 104. Pécs, 1929, Danubia Könyvkiadó. Foltos, megviselt állapotú egészvászon kötésben, kissé meglazult kötéssel. Hiányzó térképmelléklettel.