Somogy vármegye és Kaposvár megyei város általános ismertetője és címtára az 1932. évre. Főszerk.: F. Szabó Géza. Szerk.: Gyulay Sándor, Rexa Dezső, Szathmáry István. Bp.,(1932),Vármegyei Tisztviselők Országos Egyesülete, 8+XXI+514 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, az utolsó lapon gyűrődésnyommal, az elülső szennylapon kis hiánnyal.
Hornig Károly: Veszprém múltja és jelene. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XXXVI. nagygyűlésének Veszprém városa nevében felajánlja báró - - veszprémi püspök. Veszprém, 1912, Egyházmegyei Könyvnyomda, VII+209+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, felvágatlan lapokkal.
Krisztinkovich Ede: Birtokrendezések Ausztriában, Bajorországban, Württembergben és Badenben. Jelentés a m. kir. földmívelésügyi minister úr ő nagyméltóságához. Bp., 1901., Pallas,2+114+4 p.+2 (kihajtható térképmellékletek) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón és pár lapszélen kis sérülésekkel, foltos.
Az Utas Könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Magyar Felvidék részletes ismertetője. Szerk.: Kaffka Károly. 1938. évi II. kiadás kiegészítő füzete. Bp., 1939., Országos Magyar Weekend Egyesület, XII+99+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Az elülső borító leszakadt, a hátsó borító hiányzik.
Az Utas Könyve: Kis magyar alföld. Esztergom, Komárom, Nyitra-Pozsony, Győr-Moson vármegyék. Bp., 1940., Országos Magyar Weekend Egyesület,2+49+1 p. A borító hiányzik, a címlap leszakadt, az utolsó lap szakadt.
1935 Az utas könyve. Hódmezővásárhely és Szeged thj városok. Csongrád vm. Bp., 1935., Országos Magyar Weekend Egyesület, 2+591-614+2 p. Kiadói illusztrált papírkötés.
Lükő Gábor: Gyula és a Körösköz története a honfoglalás korától napjainkig. A gyulai "Erkel Ferenc Múzeum" 1955-56-ban készült állandó kiállítása. Bp., [1955], Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum Rotaprint Üzeme, 30+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas néprajzkutató, etnográfus által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etno...
Siklóssy László: A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Rakovszky Iván előszavával. Hogyan épült Budapest? (1870-1930). Bp., 1985, ÁKV. Egy kihajtható színes térképpel, fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált műbőr kötés. Reprint. Jó állapotban.