Hevesy Sándor: Egri útikalauz. Bp, 1955, Heves M. Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, szakadt térképpel.
Kálmány Lajos: Szeged népe. I. köt.: Ős szeged népköltése. II. köt.: 2. Temesköz népköltése. [Egyekötve.] Arad, 1881., Réthy Lipót és Fia, XV+216+VII+1; XXII+244+IX+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó öt lap javított.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./ Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in German language. Sixth edition.