Dr. Schneider C. M.: A század alkonyán. Elmélkedések a katholikus egyházról és a társadalomról. - - német műve után fordította Adjutus Secundus. Szatmár, 1900., "Pázmány-Sajtó", 4+355+1 p. Korabeli kopott egészvászon-kötésben.