cca 1900 Budapest Pécel helyi érdekű vasút tervdokumentációja nagy méretű helyszínrajzok, hosszelvények, költségvetés, levelezések, Helyi Érdekú Kisvasutak lapja két száma Rákoscsaba bekötés tervrajza, stb. Nagyon fontos vasút-történeti anyag!
1902 Windisch-Graetz hercegi pár, Habsburg-Lotaringiai Erzsébet (1883-1963) főhercegnő, Rudolf trónörökös lánya, és férje Otto zu Windisch-Graetz (1873-1952) herceg Egyiptomi útjáról a Pesti Hírlap részére küldött tudósítás, Alexandria, 1902. 2. 10., Cairo, 1902. 4. 11.
cca 1910 Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikus, főiskolai tanár saját kezű sorai és aláírása Kézdi-Kovács László (1864-1942) festő és művészeti író részére képeslapon, "Kedves Laczi Bátyám!" megszólítással.
1910 Konstantinápolyi Városi Tanács (Constantinople, Chambre du Commerce) török-magyar díszvacsoráinak menükártyái, 2 db, 1910. május 3. és 22., rajta Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész autográf soraival a hátoldalán. "Török pasa nagy a hasa! Hogyne: múltkor ilyen fényesen eszik (=velem együtt!) A jóllakott Apika.", hajtottak, 20x13 cm
1912 Zenta városi és tanyai h. é. keskeny vágányú vasút, 1912. Hossz-szelvény, Variáns hosszszelvények és jellemző-keresztszelvények és Helyszínrajz. Kézzel rajzolt, jegyzetelt szelvényekkel, helyszínrajzokkal. Foltos összeköthető vászon mappában, és széteső félvászon mappákban, a helyszínrajz feltehetőleg nem teljes, foltosak.
1914 Déry Béla (1870-1932), a Nemzeti Szalon igazgatójának sorai Kézdi Kovács László (1864-1942) festő, újságíró, a Pesti Hírlap belső munkatársa részére, amelyben egy olyan összejövetelre hívja, amelyen Moldvai Krajna János (1875-1945) festőművész is részt vesz. Déry Béla sokszorosított szövegével és aláírásával, Nemzeti Szalon pincéjét megörökítő képeslapon.
1918 november 1. Kitört a forradalom - A Magyarországi Szociáldemokrata Párt plakátja az Őszirózsás forradalom kitöréséről. Falragasz. Üvegezett keretben. 40x30 cm