cca 1920-40 Kurländer István (?-?), működött a XX. sz. első felében: Illáncsai Davidov S (Szvetozár?) nemesi címere. Tempera, karton. Jelzett a hátoldalán. Kissé sérült. 50x40 cm. Az Illáncsai előnévvel a nemességet 1900. szept. 12. D. Szvetozár ezredes kapta
1922 Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület nemzeti, irredenta ereklyéje, Magyarország valamennyi vármegyéjének földjéből származó földet tartalmazó emlék ércbulla, díszes emléklapon. Korabeli, kissé sérült üvegezett fa keretben, máskülönben jó állapotban. 20x13 cm
1922 Balatonfüredről írt levél, beszámoló az id. és ifj. József főhercegnek látogatásáról gróf Széchenyi Emil bálján, megemlítve a sok gazdag zsidót a helyiségben, stb.
1931 Justice for Hungary óceánrepülőket ábrázoló képeslap a két pilóta: Endresz György és Magyar Sándor, valamint a repülőgépet és az utat finanszírozó Szalay Emil autográf aláírásával, üvegezett képkeretben. 16x12 cm
1934 Rohringer Sándor (1868, Kassa-1945, Budapest) vízépítő mérnök, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia később rendes tagja részére kiállított egyedi, festett emléklap, végén irredenta szöveggel. A Hungária Magyar Technikusok Egyesületének Vezérsége és Törzse által adományozva, az egyesület címerével díszített és 38 autográf aláírással, többek közt Tompos Ernő (1907-1989) soproni építész,...