Örkény István: Meddig él egy fa? A szerző, Örkény István (1912-1979) által DEDIKÁLT példány. Magvető Zsebkönyvtár. Bp., 1976., Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült elülső borítóval és szakadt elülső szennylappal.
Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.)
Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet többen írták, különböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reformemberek vagyunk". Az írás műfaját pamfletként definiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent". A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó" című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak" című munkáról is.
XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával
Kürti József: Későnnyílt virágok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. A szerző által DEDIKÁLT.
Jókai Mór Művei. Centenáriumi kiadás kb. 80 kötete. Bp. (Franklin-Társulat-Révai.) 1925-1928. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, Jókai arcképével illusztrált egészvászon sorozatkötésben, változó állapotban, közte jórészt kopottak, de közte sérült, és jó állapotúak is, 3 kötet gerince hiányzik.
Gazdasági tudósítások és rohonczi közlemények. Gazdasági tudósítások ötödik évf. I. füzete. Szerk.: Kacskovics Lajos, Török János. Buda, 1841, Magyar Gazdasági Egyesület (M. Kir. Egyetem-ny.), 144 p. + 2 t. (kihajtható mellékletek) + 63+1 p. Egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos, fakó borítóval, ázott, foltos lapokkal.
Tinódi Arany Album. Tinódi Lantos Sebestyén emlékére. A Tinódi-kultusz fejlesztése érdekében. Szerk. és kiadja: Szűcs Gusztáv. Bp., 1940., Muzsikusok, Zeneszerzők, Írók és Előadók Szövetkezete. Fekete-fehér fotókkal. Aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
Fekete István: Öreg utakon. Bp., 1944., Uj Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban,foltos, szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban, a gerincen folttal.
Viharos-Gerő Ödön: Két világban I-II. (Egy kötetben.) A szerző által "Papáéknak" dedikált! Bp., 1905, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, lapok széle kissé foltos.
Az uj könyvek könyve. 173 író, művész, tudós vallomása olvasmányairól. Összegyűjtötte és bevezetéssel ellátta: Kőhalmi Béla. Bp., 1937., Gergely R., 398 p. Kiadói kissé kopott papírkötés.