[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., [1932], Athenaeum. 592+1 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány lap sérült.
A jó házi konyha. Így kell főzni! A sütés-főzés tudományának új kódexe. Összeáll.: bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), XLIV+468 p. Tizenegyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Wass András: Kertgazdaság. A hasznothajtó kert üzemágainak egész évi munkái. Termelés, növényvédelem, értékesítés. Bp., 1939, Szerzői. Számos érdekes illusztrációval. Kiadói papírkötés.
Bánhegyi József, Bohus Gábor, Kalmár Zoltán, Ubrizsy Gábor: Magyarország nagygombái a kalaposgombák kivételével. Magyarország virágtalan növényeinek határozó kézikönyve II. rész. Borzsák Sándor és Koch Ernőné rajzaival. Bp., 1953, Akadémiai Kiadó, 368 p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé kopott gerinccel. Megjelent 1000...
Kochen auf Pannónia Art. Szerk.: Alice Jellinek. Bp., é.n., Hotels und Restaurants "Pannonia", 200 p. Színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fodor Ferenc: Magyarország mezőgazdasági földrajza. Bp., 1929., "Pátria", 106+1 p. Kiadói papírkötések. K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.