Hefty Frigyes (1894-1965): Repülők előre! I-II. kötet. József királyi herceg előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1940], Franklin, 2+1-168 p.+17 (Fekete-fehér fotók, 1 egyoldalas, és 16 kétoldalas képtábla) t.; 4+169-319+1 p.+14 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I. kötet kissé sérült gerinccel és kissé laza, kissé sérült kötéssel, az I. kötetben 1 táblán szakadással.
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, a címlapon bélyegzéssel.
Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen és a borítón kopásnyomokkal.
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen sérülésnyommal, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal. Ritka kötésváltozat!
Orbán Balázs: A székelyföld leírása történelmi, régészeti, természetrajzi s népismei szempontból. V. kötet: Barczaság. Bp.,1873, Tettey Nándor és Társa, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+248 p. Szövegközti fametszetű képekkel, melyeket a szerző fényképei alapján a kor neves rajzolói készítettek. Korabeli kopott félvászon kötésben
Emlékkönyv a Budapest székesfővárosi IV. ker. Főreáliskola félszázados fönnállásának évfordulójára.
Szerk. Kiss E. János. Bp., 1905, Székesfővárosi Házinyomda, VII+116 p. + 2 sztl. lev. + 1 (kétlapos) t.+ 64 (képek az intézet volt tanárai és tanítványainak műalkotásairól) t. Korabeli aranyozott gerincű, illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, de belül szép állapotban.
Dr. Falk Zsigmond: Oroszország. Úti vázlatok. Bp., 1898, Kilián Frigyes (Pesti könyvny.), 1 t. + (2)+146+(3) p. + 15 t. (1 kihajtható). Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval.
Reizner János: A régi Szeged. I. köt.: A negyvenes évek és a forradalom napjai Szegeden. Szeged, 1884, Burger Gusztáv és Társa, VII+319 p. + 1 kihajtható melléklet (kézirat-másolat). Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, foltos borítóval és gerinccel, a gerinc nagyrészt elvált a borítótól, helyenként kissé foltos lapokkal.
A magyar korona országainak 1900., 1901. és 1902. évi népmozgalma. Négy grafikai térképpel. Szerk. és kiad. a Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Magyar Statisztikai Közlemények. Új sorozat. 7. kötet. Bp., 1905, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+106+675+5 p.+ 5 (térkép) t. Korabeli egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Osztrák Magyar Monarchia írásban és képben Bevezető kötet. Bp., 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal Papír borító bekötve modern nyl kötésben