Bencsik Gábor: Vármegyék Könyve. Milleniumi Körkép Magyarországról. Első és Második rész. Bp.,2008, Magyar Mercurius, 304; 336 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 1 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, sérült, az egyik sarkán hiánnyal 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az egyik térkép-hiányzik.
Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-III. kötet. Szerk.: Vida István.
I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.;
II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947.;
III. köt.: Az 1947. évi Országgyűlés Almanchja 1947-1949.; Bp.,1994-2005, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötések, az egyik címlapján kis folttal, jó állapotban.
Sárváry Béla: Történelmi viszhangok. Élet, jellem és korrajzokban. Pest,1857., Pfeifer Ferdinand, 350+1 p.+ 4 (Koháry István, Eszterházy Pál, Széchenyi György, és Szilágyi Erzsébet fametszetes portréi) t. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, hiányzó címképpel (Széchényi István), a borítón kis kopásnyomokkal.
Borhi László: Nagyhatalmi érdekek hálójában. Az Egyesület Államok és Magyarország kapcsolata a második világháborútól a rendszerváltásig. Bp., 2015., Osiris-MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet. Kiadói kartonált papírkötés.
Font Márta-Krausz Tamás-Niederhauser Emil-Szvák Gyula: Oroszország története. Bp., 1997, Maecenas. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
A magyar Quisling-kormány. Szójay Döme és társai a népbíróság előtt. Szerk.: Simándi Irén. Párhuzamos Archívum. Bp., 2004., 1956-OS KHT. Kiadói kartonált papírkötés.
Simon Sebag Montefiore: A Romanovok. 1613-1918. A Romanov-dinasztia vérrel, szexszel és könyvekkel teli történetének lenyűgöző krónikája. Ford.: Bakonyi Berta. Pécs, 2020, Alexandra. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Csendőrtiszt a Markóban. Ferenczy László csendőr alezredes a népbíróság előtt. Szerk., a bevezető tanulmányt írta és a függeléket összeállította: Molnár Judit. Bp., 2014., Scolar-Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára. Kiadói kartonált papírkötés.
Demény Lajos, Pataki József (szerk.): Székely oklevéltár. Új sorozat. I-IV. Udvarhely széki Törvénykezési jegyzőkönyvek 1569-1627. Bukarest, 1983-1998, Kriterion. Kiadói egészvászon kötésben, papír fedőborítóval. Első kettő papírborítója kissé viseltesebb
Szerémi György: Magyarország romlásáról. Erdélyi László fordítását átdolgozta Juhász László. Székely György bevezetőjével és jegyzeteivel. Monumenta Hungarica V. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 3150 példányban. Számozatlan példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.