Balatonfüred és Balatonarács története. Szerk.: Lichtneckert András. Veszprém Megyei Levéltár kiadványai 14. Veszprém, 1999, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 6000 példányban.
1913 Benkó Mihály: A Tihanyi félsziget. Különlenyomat a "Turisták Lapjá"-ból. Bp., 1913, Magyar Turista-Egyesület,(Hornyánszky-ny.), 12 p. + 1 t. (A Tihanyi félsziget térképe, rajzolta: Nazimeczki László, 1:25:000, Bp., Kellner és Mohrlüder-ny., 28x23 cm). Szövegközi fekete-fehér ábrákkal. Kiadói tűzött papírkötés.
cca 1930 Balaton-Lidó parcellázási terve, térképpel illusztrált, kétoldalas reklám nyomtatvány, szakadásokkal, középen szétvált, 47x31,5 cm + A Zánkai Fürdőtelep Egyesület felhívása a parcellatulajdonosokhoz
1928 Balatoni almanach. 1928. augusztus hó 5. Szerk.: Walikovszky Károly. I. évf. Az Országos Balatoni Ünnepségek emlékére kiadja a Balatoni Kulturnap rendezősége. Bp., 1928, Pallas-ny., 176+24 (korabeli reklámok) p. Egészoldalas és szövegközti fotókkal illusztrált. Lóczy Lajos, Ilovszky János, Tábori Kornél, Klebelsberg Kunó, Krúdy Gyula, Vass József és mások írásaival. Kiadói papírkötés, foltos ...
Kecskés József: A kenesei magas-partok énekese. Soós Lajos költészete. Fülöp Lajos illusztrációval. Balatonkenese, 1998., Balatonkenese Nagyközség Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
Műemlékeink sorozat 2 Balatonnal kapcsolatos kötete: Kampis Antal: Tihany műemlékei.; B. Thomas Edit: Rómaikori villák a Balatonvidéken. Bp.,1957-1961, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötések.
Szelényi Károly: Balaton és vidéke. Táj változó fényben. Keresztury Dezső bevezetőjével és verseivel. Bp.,1978, Corvina. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Balatonfüred fejlődése a felszabadulástól napjainkig. Balatonfüred, 1965., Balatonfüred Községi Tanács V.B. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban. Balatonfüredi Községi Tanács VB ajándékozási papírjával, rajta bélyegzéssel.
Bali József: Bakonyi esztendők. Veszprém, 1989., Megyei Pedagógiai Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az elülső borítón sérülésnyommal, volt könyvtári példány.