46 000 Ft
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Rómaifürdő, 1915. Olaj, karton, jelezve jobbra lent. A hátoldalán apja, Kézdi-Kovács László (1864-1942) által feliratozott. Kissé sérült és foltos. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában. 55×43,5 cm. Kézdi-Kovács Lóránt mindössze 19 évesen, 1916-ban az I. világháborúban esett el, amelynek következtében az életműve is nagyon korán lezárult. Munkái nagyon ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtői darab!