Joseph Zürnich: Nagy Ugrócz. Litográfia, papír. Jelzett a litográfián. Kubinyi Ferenc: Magyarország és Erdély képekben c. munkából. Kissé foltos. 18x24 cm
1493 A nürnbergi Hartmann Schedel krónika egy lapja, rajta Magyarországról és Mátyás király uralkodásáról szóló komplett ismertetéssel és Mátyás király portréjával, valamint Nicolaus Cusanus, Bessarion görög pártiárka, Niccol? Perotti, Matheolus ) fametszetű képeivel. / 1493 wood engraving from the Hartmann Schedel Chronicle with image and story of King Matthias Corvinus. 28x46 cm
1493 A Hartmann Schedel krónika egy lapja , rajta pápák (V. Miklós, III. Calixtus és írók Lorenzo Valla, Szent Miklós, Flavio Biondo) fametszetű képeivel. Nagyon régi restaurálással a szélén. / 1493 wood engraving from the Hartmann Schedel Chronicle with popes and Humanists . With damage on the side. 28x46 cm
cca 1900 6 db vegyes népviselet témájú illusztráció (Ormánsági népviselet Baranyában, Paraszt férfi és nő Kremsmünster környékéről stb.). Kromolitográfia és nyomat, papír, részben kissé foltos, 28x20,5 cm