16579.
418. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Építészet, művészet
5 000 Ft
10
Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1905.] Hornyánszky-ny., 140 p. + 10 (színes, kartonra ragasztott műmellékletek, a képek előtt feliratos hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne Csók István, Fényes Adolf, Ferenczy Károly, Kernstock Károly, Mednyánszky László, Vaszary János, Magyar-Mannheimer Gusztáv és mások. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, szecessziós Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.