Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. A szakácsművészet remekeinek gyűjteménye. Újtátrafüred (Novy Smokovec), 1930, a szerző kiadása (Kittl ut Keller és Társa, Mor. Ostrava), 770+61+(17) p. + 16 t. (fekete-fehér képtáblák). Második kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként szamárfüles lapokkal.
St. Hilaire Jozéfa: Képes pesti szakácskönyv. Átdolgozta Vörös Mari. Bp.,é.n. cca 1890, Eggenberger. 27. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, a borítók leváltak, lapok jó állapotban
Szakmai technológia I. Kísérleti tananyag a termelő szakmák számára. Taverna Vendéglátóipari Szakmunkásképző Iskola. Bp., 1988, Taverna Belvárosi Vendéglátó Vállalat, 2+342+8 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 300 példányban.
A M. Kir. Központi Szőlészeti Kisérleti Állomás és Ampelologiai Intézet Közleményei. V. köt. Szerk.: Csík-Madefalvi Istvánffi Gyula Dr. Bp., 1914., M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampeologiai Intézet, V+86+1 p.+1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Átkötött félvászon-kötés.
Karinthy Frigyes: Vendéget látni. Vendéget látni... Gundel Károly tanácsaival. Gábor Éva illusztrációival. Bp., én., Kereskedelmi és Idegenforgalmi Továbbképző Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kissé kopott papírkötés.
Szabadfalvi József: Az extenzív állattenyésztés Magyarországon. Műveltség és Hagyomány XII. Debrecen, 1970., Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
Németh Mátyás: Baromfitenyésztés. Az állattenyésztő szakközépiskolák (baromfitenyésztés-szak) IV. osztálya számára. Bp., 1967., Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, foltos hátsó borítóval. Megjelent 401-950 példányig.