dr. Borvendég János: Varjúné dr. Bogdán MÁria: Panasz magyarázat gyógyszer, gyógytermék Egyik szerző által dedikált! Bp., 2003. Melinda kft. kiadói papírkötésben
Wundt Vilmos: Az ember élettanának kézikönyve. Ford.: Török Aurél. Pest, 1871., Heckenast Gusztáv,VIII+656 p. Második, teljesen átdolgozott kiadás. Korabeli kopott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel, számos aláhúzással, bejelölésekkel, ex libris-szel.
Csiki Ernő: Magyarország bogárfaunája I., Bp, 1905-1908, Csíki Ernő kiadása (Dugonics-Nyomda, Szeged), 546 p.Írta és a M. Nemzeti Múzeum támogatásával kiadja: Csiki Ernő a Magyar Nemzeti Múzeum segédőre. 140 szövegrajzzal, az író előszavával. Az új bogarak jegyzékével, tárgymutatóval, javítandók lustrumával. Korabeli bordázott, aranyozott, félbőr kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült ger...
Another Era: A Pictorial History of the School of Medicine and Biomedical Sciences. State University of New York at Buffalo, 1846-1996. New York, 1996., The Donning Company Publishers. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóval, újszerű állapotban.
David P. Todd: Népszerű csillagászat. Ford.: Darvai Móric. Bp., 1901., Kir. M. Természettudományi Társulat. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés,márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Vegyes könyvtétel akupunktúra témakörben, 3 db: cca 1978 G. König - I. Wancura: Einführung in die Chinesise Ohrakupunktur. (Fülakupunktura.) Ford.: Völgyi Szilárd. Hn., nyn. Egészvászon-kötésben.; cca 1980 G. König - I. Wancura: Az új kínai akupunktúra gyakorlata és elmélete. I. köt. Ford.: Marton Sándor. Hn., nyn. Egészvászon-kötésben, IV+207 p.; cca 1978 Akupunktura ABC II. Ford.: Marton Sá...