Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott kissé szakadozott borítóval. Volt könyvtári példány.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, egy belső oldalon tintafoltokkal.
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Fordította Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval és gerinccel. Tulajdonosi bejegyzéssel, elülső oldalon firkákkal, kissé foltos lapokkal.
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 (Fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken folttal, a térkép hiányzik.
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189 p.+ 20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Dr. Szendrei János: Miskolc város története és egyetemes helyirata. V. köt.: Miskolc város története 1800-1910. Miskolc, 1911., Város Közönsége. Későbbi átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két laza lappal, ceruzás bejegyzésekkel.
Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929., Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala, (Wodianer F. és Fiai-ny.). Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel, aláhúzásokkal. Volt könyvtári példány.
Szentpéteri üres fészek. Szemelvények Lévay József naplójából. Vál. és az előszót írta: Horváth Barna. Miskolc, 1988., B-A-Z M. Levéltár. Kiadói papírkötés.
Novotny Gyula: Az avasi templom. DEDIKÁLT példány. Miskolc, 1982., Avas Református Egyház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.