1955 Gellért Endre (1914-1960) színész, rendező, főiskolai tanár névjegye, borítékban, hátoldalán saját kézzel írt és aláírt jókívánságai Marton Endre rendezőnek, szép állapotban
1958 Kállai Gyula (1910-1996) politikus , miniszterelnök, mint államminiszter saját kézzel aláírt, gépelt levele Marton Endre rendezőnek, melyben felkéri a Kossuth-díj bizottságbeli munkára, hajtva, de szép állapotban, eredeti borítékjában
1962 Pogány Ö. Gábor (1916-1998) művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria igazgatójának levele Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lánya részére, amelyben megköszöni az édesapja hagyatékából ajándékozott 120 művész-levelet. 1 géppel írt oldal, fejléces papíron, Pogány Ö. Gábor autográf aláírásával, eredeti borítékban. Mellékelve két lista a művészek nevével (Rippl-Rón...
1978 Kazimir Károly (1928-1999) tanár, rendező, mint a Thália Színház igazgatója saját kézzel aláírt gépelt levele Marton Endre rendezőnek kitüntetése alkalmából, hajtva, szép állapotban, eredeti borítékjában
cca 1982 Gyarmathy Mihály (Michel Gyarmathy, 1908-1996) rendező, jelmez- és díszlettervező, A párizsi Folies Bergere művészeti igazgatójának 2 db saját kézzel írt levele autográf aláírásaival, Folies Bergere fejléces papíron, egyik hajtásnyomokkal, 1 db borítékkal
Endre Béla (1870-1928) alföldi festő ősfája (családfája), aki az alföldi iskola egyik neves képviselője volt, nagyapja Mayer Ferdinánd építtette a híres szegedi Fekete házat. Petőfi Sándor Alföld című versével. akvarell, vegyes technika, jelzett, papír, 50×40 cm