Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL) A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon "Palissy ware" néven, amelyet fe...
Török díszváza, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, m: 49,5cm. A tétel szerepelt a Műgyűjtők Galériája Aukciósház aukcióján, 1993. Március, Kádár Jánosné Hagyatékának Árverése. Reprodukált a katalógusban, 556. tétel. Akkori leírás szerint: Kék-fehér mázas kerámia váza, Közel-Kelet, XX. század (Török Köztársosági elnök ajándéka) 50cm. Ahmet Kenan Evren (1917-2015) török katonatiszt, tábornok, p...
Gorka Lívia (1925 - 2011): Díszváza. Korongozott kerámia. Fekete alapon írókázott, ill. Türkiz és fehér mázakkal festett ábrázolás. Alsó peremén apró csorbák. Alján jelzett: Gorka Lívia. m: 21:cm