1 000 Ft
Julius Eduard Mařák (1832-1899) és J. L. Schmidt metszése, Hugo Knorr (1834-1904) festménye után: Szürkület (Dämmerung), 1875. Rézkarc, papír. Jelzett a rézkarc alatt nyomtatva. Osztrák Képzűművészeti Társulat kiadása (vom Österreichischen Kunstverein 1875). Foltos. Dekoratív, sérült üvegezett fa keretben, 49,5x40 cm