Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 396

[Pápai Páriz Ferenc (1649-1716)] Francisco Páriz Pápai: Dictionarium Manuale Latino-Ungaricum et Ungarico-Latino Germanicum. [Latin-magyar, magyar-latin szótár]. Cibinii (Nagyszeben), 1782, Samuelis Sárdi & Martini Hochmeister, (20)+648 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, szúrágta lyukakkal.
17398.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
17399.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
17400.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
17401.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való Hét Legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid Históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György.  Gyomán, 1942. Kner Izidor, 95 p.+ 4 t. Kozma Lajos fametszeteivel, valamint könyv-, záródíszeivel, és iniciáléival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Fenyő Andor (1904-1971) Munkácsy Mihály-díjas festőművész névbélyegzőjével.
17402.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Nagy Attila: Lopakodó szabadkőművesség. Debrecen, 2001, Uropath Bt., 108 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által (Kobzos) Kiss Tamás (1950-2015) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész részére DEDIKÁLT példány.
17403.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Juhász Gyula: Fiatalok, még itt vagyok! Versek. Babits Mihály előszavával. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1935, Magyar Téka, 78 p. + 4 t. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval és gerinccel, kissé sérült lapszélekkel, az utolsó két lap felvágatlan. A könyv a Magyar Téka hatodik kiadványa (II. sorozat I. kötet), amely kizárólag a Magyar Téka tagjai számára készült. Számozatlan példány.
17404.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Várossy Gyula: Jóizü történetek. Humoros elbeszélések. Sarlay Imre rajzaival. Bp., 1898, Marián György, (4)+236+(1) p. Első kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapokkal, a 69-76. oldalak kijárnak. Korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
17405.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Sütő András: Három dráma. A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval.
17406.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
Szabó István: Egy legionista naplója. Kalandregény. Eredeti naplójegyzetek alapján sajtó alá rendezte: Andrée Dezső. Noviszád, [1932], Uránia, 274+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták.
17407.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Cervantes Saavedra, Miguel de: Don Quijote de la Mancha. Bp., 1875, Légrády. Félvászon kötés, kopottas állapotban
17408.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Krasznahorkai László: Az ellenállás melankóliája. Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. A borító Deim Pál festményének felhasználásával Reén Gitta készítette. Kiadói papírkötés.
17409.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft