Somogyi József: Eugenika és etika. A fajok sorsának erkölcsi megvilágítása.
Bp. 1934. Eggenberger. 57 p. 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, minimális sérüléssel. Ritka!
Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való Hét Legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid Históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György.
Gyomán, 1942. Kner Izidor, 95 p.+ 4 t. Kozma Lajos fametszeteivel, valamint könyv-, záródíszeivel, és iniciáléival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fenyő Andor (1904-1971) Munkácsy Mihály-díjas festőművész névbélyegzőjével.
Nagy Attila: Lopakodó szabadkőművesség. Debrecen, 2001, Uropath Bt., 108 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által (Kobzos) Kiss Tamás (1950-2015) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész részére DEDIKÁLT példány.
Juhász Gyula: Fiatalok, még itt vagyok! Versek. Babits Mihály előszavával. Kontuly Béla rajzaival. Szeged, 1935, Magyar Téka, 78 p. + 4 t. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval és gerinccel, kissé sérült lapszélekkel, az utolsó két lap felvágatlan. A könyv a Magyar Téka hatodik kiadványa (II. sorozat I. kötet), amely kizárólag a Magyar Téka tagjai számára készült. Számozatlan példány.
Várossy Gyula: Jóizü történetek. Humoros elbeszélések. Sarlay Imre rajzaival. Bp., 1898, Marián György, (4)+236+(1) p. Első kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapokkal, a 69-76. oldalak kijárnak. Korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
Sütő András: Három dráma. A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval.
Szabó István: Egy legionista naplója. Kalandregény. Eredeti naplójegyzetek alapján sajtó alá rendezte: Andrée Dezső. Noviszád, [1932], Uránia, 274+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták.