1 600 Ft
Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Bp., 1965, Magyar Helikon, 30 sztl. lev.+XVII p.+ 3 sztl. lev. Számozott (600/138.) példány. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, gerinc tetején ragasztószalagos ragasztás, címlap kijár, címlapot követő oldalra korabeli ajándékozási sorok ragasztva, több lapon ceruzás jelöléssel.