Nyirő József 2 könyve: Az én népem. Bp., 1935, Révai. Hatodik kiadás. Kiadói halina-kötés, a hátsó borító foltos. + A zöld csillag. A szerzőnek az emigrációban írt regénye. Bp., é.n., Kairosz. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kós Károly, 2 db könyv: "A legszebb élet, amit magamnak el tudtam képzelni". Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. Gazdag képanyaggal, Kós Károly rajzaival és metszeteivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és kiadói papír védőborítóval. + Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Cé...
Vegyes ponyva tétel, 4 db: Wilfred Sheridan: Az öt koponya. Bp., én., Palladis.; Annie Hruschka: A delejes akarat. Bp., én., Palladis.; J. S. Fletcher: Rejtélyes eset a földalattin. II. köt. Bp., 1933., Pesti Hírlap.; Leleszy Béla: A sangháji kosár. Bp., én., Literaria. Kiadói papírkötés, változó állapotban, kopott borítókkal, a borítókon sérülésekkel, az egyik foltos.