Gaius Suetonius Tranquillus: A caesarok élete. Ford.: Kis Ferencné. Bibliotheca Classica. Bp., 1975., Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, a gerincen kis sérüléssel. Számozott (3368./5700) példány.
Fekete István: Vuk. Bp., 1965, Móra Ferenc Könyvkiadó. Első kiadás! Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Verne Gyula: Névtelen család. Ford.: Huszár Imre. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., 1918, Franklin-Társulat, 450 p. Oldalszámozáson belüli fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói illusztrált, festett félvászon-kötés, kopottas, sérült borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Verne Gyula: A Begum ötszáz milliója. Ford.: Iván Ede. Vedrődi J. rajzaival; Ox doktor ötlete. Ford.: Dr. Mikes Lajos. Geiger Richard rajzaival. (Egy kötetben). Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 127+(1) p., 198+(2) p. Oldalszámozáson belüli fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az első címlap sérült, helyeként kissé sérült lapokka...