Egy fényképező szerzetes Palatin Gergely. Szerk.: Kolta Magdolna. A magyar fotográfia történetéből. 4. Bp.,1993., Magyar Fotográfiai Múzeum-Pelikán Kiadó,167 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis kopásnyomokkal.
Dr. Rados Jenő: A kolozsvári Szent Mihály templom restaurálása. Különlenyomat a TECHNIKA 1942. évi 5. számából. Bp., 1942, ("Élet"-ny.), 8 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
Rados Jenő: A magyar klasszicista építészet emlékei. Mérnöki Továbbképző Intézet előadás sorozatából M. 20. Kézirat gyanánt. (Jegyzet). Bp., 1952, Tankönyvkiadó, 21 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kisebb szakadásokkal, jegyzetekkel.
Dr. Csemegi-Tompos Erzsébet: A feudális társadalmak építészete I. Középkor I/1. Bizánc és az iszlám népeinek építészete. Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Kézirat. (Jegyzet). Bp., 1968, Tankönyvkiadó, 128 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 160 példányban.
Rados Jenő, Zádor Anna: A magyar klasszicista építészet hagyományai. A magyar klasszicizmus építészeinek társadalmi helyzete. Mérnöki továbbképző kiadványok - Építőművészet sorozat. Bp., 1953, É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó, 71+1 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón néhány apró sérüléssel.
Művészettörténeti tanulmányok. A Művészettörténeti Dokumentációs Központ évkönyve. 1954-55. Szerk.: Dávid Katalin. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 471+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen néhány kisebb gyűrődéssel. Megjelent 640 példányban.