5 db művészeti-művészettörténeti könyv és kiadvány: Enigma. Művészetelméleti folyóirat. XXVI évf., 2019/98. sz. Több tanulmány Farkas István (1887-1944) művészetéről, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói papírkötés. + Bánkiné Molnár Erzsébet (szerk.): Műtárgyak között. Ünnepi kötet a 60 esztendős Laczkó János tiszteletére.Kecskemét, 2008, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói ...
Livia Dragoi: Abodi Nagy Béla gyűjteményes kiállítása. Kolozsvár, 2004, Kolozs Megyei Tanács - Kolozsvári Erdélyi Szépművészeti Múzeum. 280 p. Magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Nagy Abodi Nagy Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ceredi művésztelep. Art Colony Cered. 1996-2010. Szerk.: Fürjesi Csaba, Kun Cecília, Sánta László. Cered, 2011, Ars Longa Művészeti Egyesület-Ceredi Nemzetközi Művésztelep. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben,
Jan Bialostocki: Régi és új a művészettörténetben. Művészet és elmélet. Szerk. és az előszót írta: Marosi Ernő. Bp., 1982., Corvina. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Postaépítészet Magyarországon. Szerk.: Bakos János, Kiss Antalné, Kovács Gergelyné. Bp., 1992, Távközlési Könyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt papír védőborítóban. Példányszám: 4000.
A nyírbátori minorita templom Krucsay-oltára. [Passió-oltár.] Hapák József fotói. A fotós által aláírt példány. [Debrecen, 1994.], Blende Bt. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Balogh Jolán: Mátyás király és a művészet. Bp., 1985., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, szakadt, kissé foltos papírborítóban.
Garas Klára: Magyarországi festészet a XVIII. században. Magyarországi barokk festészet. II. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.