Alessandro Manzoni (1785-1873): Opere di Alessandro Manzoni in verso e in prosa. Volume unico. Adorno di 12 vignette. Napoli, 1844., Nel Gabinetto Letterario, 1 t. +844+3 p.+10 t. Olasz nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, foltos lapokkal, egy szakadt lappal, egy hiányzó táblával.
4 db francia árnyképes könyv, 1935 k. kiadások: Contes de fées + Fables de La Fontaine + Paris illuminated+ Tout change. Kiadói papírkötés, részben sérült.
Malory, Thomas: Morte Darthur. Sir Thomas Malory's Book of King Arthur and of his Noble Knights of the Round Table. With an introduction by Sir Edward Trachey. The Globe Edition. London, 1868, Macmillan and Co., XXXVII+496+4 p. Angol nyelven. Kiadói dombornyomott egészvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Alfred Biese: Deutsche Literaturgeschichte. Erster Band: Von den Aufängen bis Herder. (Német irodalomtörténet. Első kötet: Kezdetektől Herderig.) München, 1913, C. H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, egy-két foltos, és egy-két sérült lappal, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.