1943 A Budai Izraelita Hitközség elöljáróságának jelentése az 1942. esztendőben kifejtett működéséről és az év eseményeiről. Papírkötésben, jó állapotban.38 p
Csíki Tamás: Városi zsidóság északkelet- és kelet Magyarországon. (A miskolci, a kassai, a nagyváradi, a szatmárnémeti és sátoraljaújhelyi zsidóság gazdaság és társadalomtörténetének összehasonlító vizsgálata. 1844-1944.) Doktori Mestermunkák. Bp., 1999, Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Botos János: Ez a kifosztás lesz a végső? Az 1938-1948 között elkobzott magyar zsidó vagyonok értéke. Scripta Iudaica. Máriabesnyő, 2011., Attraktor. Kiadói papírkötés.
Zsidókérdés Kelet- és Közép-Európában. Vál. és az előszót írta: Simon Róbert. Fejlődés-tanulmányok. Regionális sorozat 3. Bp., 1985, ELTE ÁJK Tudományos Szocializmus Tanszék, 525 p. Kiadói papírkötés, a gerinc kissé sérült, foltos.
Máchzor Reprint sorozat 5 kötete: Szukkot első 2 napja, Szukkot utolsó napja, Pészách első két napja, Pészách utolsó két napja, Sovaisz. Szerk.: Schőner Alfréd. Bp.,é.n.-2009,Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem. Csak belső terjesztésre. Magyar és héber nyelven. Kereskedelmi forgalomba nem került. Kiadói kartonált papírkötés.
Komoróczy Géza: "Nekem itt zsidónak kell lenni." Források és dokumentumok. (965-2012.) A zsidók története Magyarországon I-II. kötetéhez szöveggyűjtemény. Hungaria Judaica 28. Pozsony, 2013., Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés.
Gyurgyák János: A zsidókérdés Magyarországon. Politikai eszmetörténet. Bp.,2001,Osiris. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Gur Dávid: Együtt az ár ellen. Ellenállás-mentés - a cionista ifjúsági mozgalmak Magyarországon, 1944. Bp., 2015., Pesti Kalligram Kft. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, mellettük életrajzi adatokkal. Kiadói kartonált papírkötés.