France talks with Hitler. The Story of the Allies' struggle to avert war, Based on the diplomatic documents contained in the French Yellow Book. Foreword by Harold Nicolson. A Hutchinson 'Pocket Special'. London, [1939], Hutchinson & Co., 128 p. Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Kissé sérült kiadói papírkötés.
Jósa András régészeti és múzeumi vonatkozású hírlapi cikkei. /1889-1900./Jósa András Múzeum kiadványai 2. Bp., 1958., Múzeumok Központi Propaganda Irodája. Kiadói papírkötés. Megjelent 320 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Bíró Zoltán: Saját út. Bp., 1988., Eötvös. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel és jegyzeteivel papírlapokon.
Salamon Konrád: A harmadik út kísérlete. Bp., 1989., Eötvös. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel és jegyzeteivel papírlapokon.
Juhász László: Barangolás a magyar múltban. Ez volt a 20. század. Válogatás a Szabad Európa Rádió történelmi sorozatának 20. századi anyagából. Lakitelek, 1992., Antológia. Kiadói papírkötés.
Raffay Ernő 2 könyve: Magyar tragédia. Trianon 75 éve. Bp., 1995, Püski. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. + A vajdaságoktól a birodalomig. Az újkori Románia története. Szeged, 1989, JATE. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval.
Celia Lee - John Lee: A Churchill-dinasztia. Ford.: Bánki Vera. Bp., 2010., General Press. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.