Bécsi történetek, 1940. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Rendező: Bolváry Géza. Marte Harell, Hans Moser, Hörbiger Pál és mások szereplésével. Pallas fotooffset, papír. P. Kiss jelzéssel a plakáton Sérült, hiányos, hajtásnyomokkal. 95×31 cm. / Vintage Hungarian poster of the German movie Wiener G'schichten, damaged, fotooffset on paper.
Udvari bál, 1940. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Rendező: Henry Koster. Deanna Durbin, Robert Cummings és mások szereplésével. Universal Pictures. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Radó Jenő és Gyula nyomda, Bp.. Kissé sérült, kissé foltos, hajtásnyomokkal. 95×30 cm. / Vintage Hungarian poster of the Hollywood movie "Spring Parade", slightly dama...
Börtsök László (?-?): Egészséges munka, egészséges munkás, egészséges nemzet. Tempera, karton. Jelzés nélkül. Propaganda plakát terv, irredenta Nagy-Magyarország térképpel, 1930-40 körül. Később a terv megvalósult és nyomtatásba került. Kissé sérült (sarkaiban és tetején középen apró lyukakkal, bal alsó sarkában kisebb szakadással). Kissé foltos. 64x47 cm. Gyűjtői ritkaság!
Tengerészbecsület. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1949-1950 körül. Jersova, Zsarov és mások szereplésével. Szovexportfilm Moszkva, Mafilm. Litográfia, papír. Somorjai Imre (1914-1996) grafikája, jelzett a litográfián. Posner Bp.. Sérült, szakadásokkal. Lap alja foltos. Hajtásnyomokkal. 94×28 cm / Vintage Hungarian poster of a Soviet propaganda movie, with damages, tears, lithography on paper...