1912 Zenta városi és tanyai h. é. keskeny vágányú vasút, 1912. Hossz-szelvény, Variáns hosszszelvények és jellemző-keresztszelvények és Helyszínrajz. Kézzel rajzolt, jegyzetelt szelvényekkel, helyszínrajzokkal. Foltos összeköthető vászon mappában, és széteső félvászon mappákban, a helyszínrajz feltehetőleg nem teljes, foltosak.
1913 Bottlik Tibor (1884-1974) erdélyi magyar festőművész, szobrász, grafikus.autgráf levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművésznek , melyben közbenjárását kéri borítkkal
cca 1916-1967 Régi napló, 12 kézzel beírt oldal, barna vászonborítású csatos füzetben, aranyozott lapélekkel + emlékkönyv, kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1930.március.24 Hende Vince (1892-1957) festőművész, a Cennini Társaság elnökének autográf gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez. Cennini Társaság, Bp. Nemzeti Szalon fejléces papíron, Hende Vince autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.
cca 1930 Besztercei magyar diák biológia füzete a besztercei román líceumból, több színes kézi rajzzal, sűrűn beírva / cca 1930 Bistrita, biology exercise book of a Hungarian child in Romanian language, with many hand written pages and coloured drawings
1931 Vágó József (1877-1948) közgazdasági író, újságíró, a Pester Lloyd szerkesztője autográf házassághoz gratuláló sorai a Pester Lloyd szerkesztősége nevében Geleji Sándorné Gerő Zsófia (1895-1966) részére. Édesapja, Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, 1919-1939 között a Pester Lloyd művészeti rovat vezetője. Vágó József Pester Lloyd névjegykártyáján, autográf aláírásával, eredeti borítékban.