1967 Solti Dezső (1912-1993) sportmenedzser, az Internationale klubigazgatója saját kézzel aláírt köszönő levele Marton Endre gratulációjához az olasz foci bajnoki cím megszerzéséért, eredeti borítékjában
1971 Sinkovits Imre (1928-2001) színész nagyon meleg hangvételű gratuláló levele Marton Endre rendezőnek a "Csák végnapjai" című darab nemzeti színházbeli bemutatója alkalmából ("Lám mégis a Nemzet-i Szívét Árpád-isták vére táplálja!"), saját kezű aláírásával, eredeti borítékjában
1973 A Magyar Labdarúgók Szövetsége által adományozott kitüntetés Palotai Károly (1935-2018) olimpiai bajnok magyar válogatott labdarúgó, hazai és nemzetközi (MLSZ, FIFA) labdarúgó-játékvezető részére. Fém, fa alapon. A táblán felirat: "Jó munkáért Palotai Károlynak, 1973, MLSZ". A fém labda felső részén kisebb horpadás. Muzeális értékű, gyűjtői darab! 27x17x13 cm
1986 Somogyi József (1916-1993) Kossuth-díjas magyar szobrászművész, a Képzőművészeti Főiskola rektora (1974-1987) autográf sorai és aláírása fejléces papíron + kiállítási meghívó, katalógus és újságcikkek
1987 Szász Endre (1926-2003) a Sziráki Kastélyszállóban rendezett egyéni kiállításának megnyitója után készült mappa, Korcsog András (1931-2005) államtitkár gépelt megnyitó szövegével, a kiállításra írt verseivel 16 oldalon valamint 9 db a lapokra beragasztott színes fényképpel, többek közt Szász Endrével és a termekben kiállított festményekkel, porcelánokkal, fotók mérete: 12,5x17,5 cm.
2000 Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész saját kézzel írt levele, valamint felesége Losonci Lilla (1930-) festőművész kiállítási meghívói, 5 db, közte 1 db DEDIKÁLT is.
cca 2020 Endre Béla (1870-1928) alföldi festő ősfája (családfája), aki az alföldi iskola egyik neves képviselője volt, nagyapja Mayer Ferdinánd építtette a híres szegedi Fekete házat. Petőfi Sándor Alföld című versével. akvarell, vegyes technika, jelzett, papír, 50×40 cm